1. У заяві до суду про визнання втраченого цінного папера на пред'явника або векселя недійсним та відновлення прав на них повинно бути зазначено:
1) ім'я і місце проживання заявника, найменування та місцезнаходження юридичної особи-заявника;
2) обставини, за яких втрачено цінний папір на пред'явника або вексель;
3) повну і точну назву емітента втраченого цінного папера на пред'явника і його реквізити, а для векселя — вид, номер бланка, суму векселя, дату і місце складання, строк та місце платежу, найменування векселедавця та інших, відомих заявнику, зобов'язаних за векселем осіб, а також першого вексе- ледержа теля.
Коментар:
Справи про відновлення прав за втраченими цінними паперами на пред'явника підсудні і розглядаються судом за місцем знаходження емітента цінного папера на пред'явника або за місцем платежу векселя. Заява, з якою заінтересована особа звертається до суду, подається з дотриманням загальних вимог, пе-редбачених ст. 119 ЦПК, а також спеціальних вимог, зазначених у статті, що ко-ментується.
Відповідно до статті, що коментується, в заяві повинно бути зазначено: прізвище, ім'я та по батькові заявника; його місце проживання; найменування та місцезнаходження юридичної особи-заявника, обставини, за яких втрачено цінний папір на пред'явника або вексель; назву установи, яка видала цінний папір, і характерні ознаки втраченого цінного папера; повну і точну назву емітента втраченого цінного папера на пред'явника і його реквізити, а для векселя — вид, номер бланка, суму векселя, дату і місце складання, строк та місце платежу, найменування векселедавця та інших, відомих заявнику, зобов'язаних за векселем осіб, а також першого векселедержателя.
Заявником у цих справах є особа, яка вважає себе власником цінного папера на пред'явника, який було втрачено або який втратив ознаки платоспроможності.