1. Справа про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади розглядається судом за участі заявника з обов'язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.
Коментар:
Відповідно до ч. З ст. 235 ЦПК справи окремого провадження повинні роз-глядатися судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК. Тому судове засідання, в якому розглядаються справи окремого провадження так само, як і позовного провадження, складається з чотирьох частин:
Перша, або підготовча, частина судового засідання покликана визначити, чи є необхідні умови для розгляду справи по суті (статті 163—172 ЦПК).
Друга частина — розгляд справи по суті (статті 173—192 ЦПК).
Третя частина — судові дебати (ст. 193 ЦПК).
Четверта частина — постановлення судового рішення (статті 195—196).
Кожна з цих частин, маючи самостійне значення, тісно пов'язана з іншою. Разом із тим, як це передбачено в ч. З ст. 235 ЦПК, розгляд справ у порядку окремого провадження має свої особливості. Як було зазначено, через те що при розгляді справ у порядку окремого провадження немає позивача і відповідача, а є заявник і заінтересована особа, немає третіх осіб, немає мирової угоди, немає відмови від позову і визнання позову, неможлива відмова від поданої заяви (див. коментар до ст. 235 ЦПК).
У статті, що коментується, передбачено особливість розгляду справ, за-значених у главі 8 розділу IV ЦПК. Суд розглядає зазначену категорію справ з участю заявника і з обов'язковим повідомленням всіх заінтересованих осіб. Заявником у даній категорії справ, як було зазначено, є орган, уповноважений управляти майном, що перебуває в комунальній власності територіальної громади, на території якої знаходяться безхазяйні нерухомі речі. Заінте-ресованими особами можуть бути: спадкоємці особи, якій належало право власності на безхазяйні нерухомі речі, які пропустили строк для прийняття спадщини; особа, яка в даний момент фактично володіє зазначеними речами, тощо. Ці особи, як було сказано, обов'язково повідомляються судом.