В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. На підставі зібраних і перевірених матеріалів суд ухвалює рішення про відновлення втраченого провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.

2. У рішенні суду про відновлення втраченого судового провадження за-значається, на підставі яких конкретно даних, поданих суду і досліджених у судовому засіданні з участю всіх учасників цивільного процесу з утраченого провадження, суд вважає установленим зміст відновленого судового рішення, наводяться висновки суду про доведеність того, які докази досліджувалися судом і які процесуальні дії вчинялися з утраченого провадження.

3. За недостатності зібраних матеріалів для точного відновлення втраченого судового провадження суд ухвалою закриває розгляд заяви про відновлення провадження і роз'яснює особам, які беруть участь у справі, право на повторне звернення з такою самою заявою за наявності необхідних документів.

4. Строк зберігання судового провадження не має значення для вирішення заяви про його відновлення, крім випадку звернення з такою заявою для виконання рішення, якщо строк на пред'явлення виконавчого листа для виконання закінчився і судом не поновлено.



Коментар:

В частині першій статті, що коментується, встановлено порядок ухвалення рішення про відновлення втраченого судового провадження.

У кожному конкретному випадку суд, який розглядає заяву про відновлення втраченого судового провадження, на підставі зібраних і перевірених у судовому засіданні матеріалів установлює, чи підлягає відновленню втрачене судове провадження повністю чи в певній частині, яку, на його думку, необхідно відновити.

Рішення суду за заявою про відновлення втраченого судового провадження має відповідати загальним вимогам, які висуваються до рішення суду нормами глави 7 розділу З ЦПК.

Разом із тим, відповідно до частини другої статті, що коментується, в рішенні суду за заявою про відновлення втраченого судового провадження обов'язково зазначається:

а) на підставі яких конкретно даних, поданих суду і досліджених у судовому засіданні з участю всіх учасників цивільного процесу з втраченого провадження, суд вважає встановленим зміст відновленого судового рішення;

б) наводяться висновки суду про доведеність того, які докази досліджувалися судом і які процесуальні дії вчинялися з втраченого провадження.

У випадку, якщо суд установить у судовому засіданні, що зібраних мате-ріалів недостатньо для повного відновлення втраченого судового провадження, то він постановляє ухвалу про припинення розгляду заяви про відновлення втраченого судового провадження і роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх право на повторне звернення до суду з такою ж заявою за наявністю необхідних документів.

За загальним правилом, строк зберігання судового провадження не має значення для вирішення питання про його відновлення. Винятком із зазначеного правила є той випадок, коли заінтересована особа звертається з такою заявою з метою виконання рішення, якщо строк на пред'явлення виконавчого листа для виконання сплив і суд його не поновив. В цьому випадку відновлення втраченого судового провадження не створює якихось правових наслідків для заявника.