В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

Якщо ви вважаєте, що ваші права або законні інтереси були порушені незаконними діями або бездіяльністю працівників органів внутрішніх справ, виберіть один з викладених у цій статті варіантів захисту.

1.Ви можете надіслати скаргу безпосередньому начальнику того співробітника міліції, який вчинив протиправні дії, а також керівнику органу, в якому працює міліціонер, керівнику вищестоящого органу міліції і навіть до Міністерства внутрішніх справ України.

2. В екстрених випадках дзвоніть на телефони «гарячої лінії» (список телефонів наведено на сторінці 144).

3. Ви можете звернутися до Цивільного рада при Міністерстві внутрішніх справ, який здійснює цивільний контроль за дотриманням прав людини та діяльністю органів внутрішніх справ, за адресою: 01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 10, Громадська рада при МВС України.

4. При необхідності будь-який громадянин України може записатися на особистий прийом до віце-прем'єр-міністрам України, в тому числі і до Міністра внутрішніх справ України. Крім того, діє урядова «гаряча лінія» 1.

5. З приводу законності дій органів, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, слід звертатися до органів прокуратури.

6. Громадяни України можуть подавати скарги Президенту України, який є гарантом прав і свобод людини і громадянина, керівництву Комітетів Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності або безпосередньо народному депутату України.

7. Важливо знати, що при Верховній Раді України існує також окремий правозахисний інститут - Уповноважений з прав людини, до якого ви можете звернутися з відповідною скаргою.

8.Однім із способів захисту порушених прав і свобод є гарантоване Конституцією право кожного на оскарження рішень, дій або бездіяльності міліції в суднових органах.

Слід мати на увазі, що міліція зобов'язана, крім відновлення порушених прав, відшкодовувати завдані збитки і публічно вибачатися за вимогою громадянина.

Порядок подання скарги наведений у розділі «Оскарження постанови» на сторінці 59, а зразок скарги на неправомірні дії співробітника ДАІ - на сторінці 113.


Получите за 15 минут консультацию юриста!