За результатами опитування порталу rabota. ua, більше 3% українців страждають через надмірну завантаження та понаднормової роботи.
Всього 13% опитаних заявили, що їм цілком достатньо їх вільного часу, щоб повністю відпочити, розслабитися, відновитися. 4% щасливчиків відповіли, що зовсім не втомлюються в офісі, а 5% мають можливість змінювати графік роботи, коли відчувають надмірну втому (найбільше таких відповідей надійшло від топ-менеджерів).
Більшість же респондентів (44%) відповіли, що лише іноді не встигають повністю відновитися, а ось третина опитаних систематично не встигають відпочити і розслабитися, причому серед них набагато більше жінок, ніж чоловіків.
Цікаво зауважити, що в 67% випадків респонденти через брак вільного часу змушені відмовлятися від відвідування театрів, концертів, музеїв, виставок, а також від занять спортом (65%) і особистих хобі (64%).
А ось найчастіше бракує часу респондентам на спілкування з друзями, родичами (51%), а також на перегляд телевізора (49%), на жаль, сон і фізичний відпочинок потрапив лише на третє місце в цьому списку - нарівні з домашніми справами і турботами (по 45%).
Майже чверть опитаних зізналися, що члени їх сім'ї скаржаться на брак уваги, найчастіше спілкуванням з близькими через роботу доводитися жертвувати старшим фахівцям, менеджерам середньої ланки і керівників відділу. 42% заявили, що родина з розумінням ставиться до їх робочим графіком. Про те, що вони достатньо часу проводять зі своїми близькими, заявили 19% респондентів, причому жінок серед них на 30% більше, ніж чоловіків. Для 15% опитаних дана проблема неактуальна, оскільки вони живуть одні.
На питання про тривалість і графіку відпустки всього чверть респондентів відповіли, що вони можуть взяти відпустку, коли їм це зручно і на потрібний термін. Ще 29% сказали, що можуть взяти відпустку у зручний для них час, але короткий за тривалістю.
Решта респондентів виявилися не такими «везучими»: 18% беруть відпустку тільки тоді, коли це зручно роботодавцю; 12% респондентів не влаштовує ні тривалість, ні графік відпустки. Серед відповіли так жінок на 30% більше, ніж чоловіків.
Ще 11% поскаржилися, що взагалі не мають можливості піти у відпустку. Цікаво, що не можуть спокійно відпочити кожен п'ятий робочий і кожен п'ятий топ-менеджер.
5% чоловіків і 1% жінок відпустку не цікавить взагалі.