28 травня 2011 в Києві відбулося чергове - 39-е за рахунком - засідання клубу HR-Land. На цей раз запрошені спікери висвітлювали теми, так чи інакше пов'язані з розвитком - в рамках компанії, співробітників в цілому, і особистісним.
Зустріч відкрили експерти з компанії ДТЕК - Олександр Кучеренко, директор з управління персоналом, і Євген Бондаренко, керівник департаменту з розвитку персоналу. Спікери повідали про основні принципи HR в ДТЕК, ключових пріоритетах HR-стратегії компанії і етапах еволюції корпоративної системи навчання та розвитку. Особливу увагу експерти приділили трьом аспектам теми: це робота компанії зі студентами «на перспективу», розвиток виробничого менеджменту і цілі / результати Академії ДТЕК. Проект, до слова, визнаний переможцем у номінації «Ефективний старт системи навчання та розвитку персоналу» за версією Trainings INDEX 2011, а також Академія стала членом CEEMAN - Асоціації розвитку менеджменту країн Центральної та Східної Європи.
Юлія Заболотна, HR-менеджер, бізнес-партнер «Славутич», Carlsberg Group, виступила з темою «Оцінка 360 - практика застосування», розповівши про досвід і метою впровадження даного інструменту в своїй компанії, зокрема - про розробку опитувальника, валідизації і пілотних дослідженнях, зборі даних, створення звітів. Юлія акцентувала увагу на тому, що оцінки виключно за методом «360 градусів», безумовно, недостатньо - вона повинна бути частиною комплексної системи оцінки. Але інструмент дуже корисний тим, що допомагає формувати відкриту корпоративну культуру, засновану на принципах зворотного зв'язку.
Один з речників HR-Land - Євген Бондаренко - розповів про етапи еволюції системи розвитку персоналу ДТЕК
Тему розвитку емоційного інтелекту розкрили Наталія Романенко, організаційний коуч, і Андрій Злотников, керівник відділу персоналу ГК «Ніко». Наталія, починаючи виступ, зазначила, що сьогодні розвиток EQ своїх керівників - дуже частий запит від компаній. Адже нерідко в організаціях менеджери сповідують принцип «Мені не потрібні емоції - я і так добиваюся високих результатів». Практика показує: така позиція не може забезпечувати ефективність довго - як окремих співробітників, так і бізнесу в цілому. Це одна з основних компетенцій лідера. Експерт розповіла про чотири навичках емоційного інтелекту, а також про те, що допомагає в їхньому розвитку: самосприйняття (інструменти розвитку - щоденник емоцій і матриця емоцій); управління собою (тайм-менеджмент, дихальні практики, техніка «Витяг уроків», «психологічна перезавантаження »); сприйняття емоцій інших людей (спостереження за невербальними ознаками емоцій оточуючих - для цього рекомендується, щоб на нарадах протокол вів не сам керівник, а його помічник, планування зустрічей з обов'язковою підготовкою до них, перегляд фільмів з відстеженням EQ-проявів, техніка« Три стільця »); управління відносинами (техніки зворотного зв'язку« плюс - мінус - плюс »і« 10/1 »- десять похвал до одного критичного зауваження, побудова довірчих відносин з позиції« win-win »).
Андрій Злотников в рамках теми EQ запропонував учасникам виконати кілька вправ на розвиток усвідомленості. Наприклад, закрити очі і сконцентруватися на своїх відчуттях, почуттях, думках - промовляючи про себе фразу «Зараз я усвідомлюю ...». За словами Андрія, це просте, на перший погляд, вправа дозволяє відчути цінність миті, зупинити вплив рутини і почути себе. Далі учасникам було запропоновано описати максимальну кількість ролей, які існують в їх житті, а потім представити по черзі, що ролі не стало, і повернути її назад. Вправа дозволило провести переоцінку ролей, виявити серед них важливі і другорядні, згадати забуті, які хотілося б повернути.