Безумовно, найчастіше українців у роботі мотивує зарплата. Такі результати були отримані в ході дослідження порталу rabota. ua, у якому взяли участь 4327 осіб по всій Україні: важливість «зарплатного» фактора за 10-бальною шкалою респонденти оцінили в середньому на 9,2 бала. Менш важливим фактором є віддача від роботи - 8,6 балів. Колектив, наявність соцпакету і зручність в роботі теж оцінені вище середнього - на 7,8, 7,4 і 7,3 балів відповідно. А ось вільний графік і корпоративні заходи мало мотивують українських працівників - ці фактори одержали середні оцінки 5,2 і 4,3 бали відповідно.
При виборі нової роботи топ-3 фактори, що впливають на рішення здобувачів, - це «цікавість» роботи (53,6%), регулярність виплати винагороди (для 49%) і розмір зарплатної пропозиції (для 47%). Практично не мають значення при працевлаштуванні можливість отримувати подарунки від компанії або клієнтів, а також часті корпоративні заходи. Рідко впливають на рішення і обіцянки надати службовий ноутбук, оплатити мобільний зв'язок або абонемент в спортклуб. Цікаво, що при виборі компанії висока зарплата, наявність премій і службового автомобіля важливіше для чоловіків. Жінки ж більше цінують регулярність зарплати, наявність медстраховки, оплату курсів і відрядження за кордон.
Чим вище посада і рівень доходів шукача, тим частіше він вибирає пропозицію про роботу з найвищою зарплатою і тим важливіше для нього, щоб новий роботодавець пропонував систему премій і бонусів. Також дослідження показало, що для 15% топ-менеджерів надання службового автомобіля буде одним з вирішальних факторів при виборі компанії. Фахівці початкового рівня частіше за інших вибирають роботодавця, який обіцяє оплату навчання та абонемента в спортклуб.
Головними ж демотивує факторами є проблеми з грошима - для двох третин опитаних це може стати приводом для зміни компанії. Цікаво, що при незадоволеності зарплатою 68% чоловіків втрачають інтерес до роботи і замислюються про пошук нової. Серед жінок же це зроблять 63%.
При цьому менше всього проблеми з грошима демотивують фахівців початкового рівня (у 54% випадків) і топ-менеджерів (в 62%), тоді як фахівці, керівники груп і менеджери середньої ланки називають це головним демотиваторів в 66 - 70% випадків. Зате чим вища посада - тим більше інтерес і бажання працювати залежить від задоволеності амбіцій співробітника.
До речі, незадоволені амбіції є вагомим приводом змінити роботу для 38% респондентів. Поряд з цим фактором українці відзначають важливість відносин з колегами (37%). Проблеми в колективі можуть стати причиною для звільнення для 40% опитаних жінок і 32% чоловіків. Для кожного четвертого учасника дослідження серйозним приводом для пошуку нового роботодавця може стати невідповідність виконуваних завдань його кваліфікації, а 14% задумаються про зміну роботи в разі нестачі вільного часу для особистих потреб.