В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

Відставка Президента України набуває чинності з моменту проголошення ним особисто заяви.про відставку на засіданні Верховної Ради України.

Коментар статті Конституції:

Цією статтею встановлено, що повноваження Президента України припиняються з моменту його відставки. Відставка Президента - це його добровільна відмова від займаної посади. Вона набуває чинності з моменту проголошення ним особисто заяви про відставку на засіданні Верховної Ради України. Тобто згоди Верховної Ради не потрібно. Президент лише повідомляє про своє рішення, в зв'язку з чим Верховною Радою відповідно до п. 7 ст. 85 Конституції мають бути призначені вибори нового Президента.

Таким чином, певною мірою забезпечується участь законодавчої гілки влади у механізмі виникнення та припинення повноважень Президента України: на засіданні Верховної Ради Президент України складає присягу, на ньому ж він має проголосити про добровільне складення своїх повноважень.


Получите за 15 минут консультацию юриста!